Kaip ir kiek galima uždirbti iš YouTube?


Turbūt daugelis esate girdėję, kad iš Youtube galima uždirbti pinigų. Kaip YouTube moka už peržiūrėtas reklamas ar už jų paspaudimus. Galbūt kažkas iš skaitančių yra net bandę iš to uždirbti.

Priklausomai nuo kanalo tipo, peržiūrų skaičiaus, vaizdo įrašų trukmės uždirbamos pajamos gali gerokai skirtis. Daugelis mano, kad norint uždirbti iš YouTube reikia turėti daug sekėjų ir daug peržiūrų, tačiau tai ne visuomet gali būti tiesa. Net ir maži kanalai, su mažu sekėjų skaičiumi (iki 10000 sekėjų) gali uždirbti 1000 eurų ir daugiau.

Toliau šiame straipsnyje pateiksiu keletą būtų, kaip Youtube gali mums generuoti pajamas. O jei jau nekantraujate pradėti savo kanalą skaitykite straipsnį Kaip susikurti savo YouTube kanalą.

Uždarbis su YouTube AdSense

Tai vienas iš populiariausių būdų, kaip galima užsidirbti iš YouTube ir turbūt kiekvienas Youtube’ris (kuris atitinka tam tikrus kriterijus) naudojasi šia galimybe.

Kriterijai norint uždirbti iš AdSense:

 • 1000 sekėjų
 • 4000 paržiūrėtų valandų per paskutiniuosius 12 mėnesių.
 • Unikalus turinys
 • Turinys nepažeidžia autorinių teisių.

Dažniausiai YouTube uždarbiui matuoti naudojamas mato vienetas yra CPM (angl. cost per mille) ir tai parodo kiek uždirbam per per 1000 peržiūrų.

CPM dydis priklauso nuo daugybės faktorių:

 • Šalies (USA, UK, Kanada, Šveicarija, Australija) CPM didžiausiai ir vidutiniškai siekia apie 8$. Tuo tarpu Lietuva, Estija, Ukraina, Brazilija, Rumunija gauna gerokai mažesnį CPM – 0,3-2$
 • Nuo kanalo ir vaizdo įrašo tematikos. Vaizdo įrašai, kurie labai populiarūs (pvz kačiukai ar kiti gyvūnai) surenka daug peržiūrų tačiau CPM labai mažas. Tačiau vaizdo įrašai apie finansus keletą ar net kelioliką kartų gali viršyti CPM.
 • Nuo vaizdo įrašo kalbos. Didžiausias CPM yra anglų kalbos vaizdo įrašų.
 • Nuo vaizdo įrašo trukmės. Talpinant vaizdo įrašus ilgesnius nei 10 minučių yra galimybė uždėti daugiau reklamų vaizdo įraše, todėl tai padeda didinti CPM.

Siekiant uždirbti tik iš vaizdo įrašų reklamų yra gan sudėtinga, nes norint uždirbti reikšmingas pajamas reikia sugeneruoti daug ir geros kokybės peržiūrų.

Tačiau pasitelkiant partnerystės rinkodarą (angl. affiliate marketing) galima gerokai padidinti uždirbamas pajamas.

Kaip uždirbti YouTube naudojant affiliate marketin’ą

Partnerystės rinkodara yra labai paplitusi tarp YouTube turinio kūrėjų ir tarp tinklaraštininkų. Tai labai paprastas būdas užsidirbti tiesiog rekomenduojant tam tikrus produktus kitiem asmenims ir už tai gaunant atlygį.

Jei žiūrite įvairias produktų apžvalgas turbūt pastebėjote, kad dažnai po vaizdo įrašais yra yra sudėtos įvairios nuorodos į produkto tinklapį. Tai didelė tikimybė, kad tuos nuorodos yra sekamos ir už kiekvieną pardavimą per šią nuorodą yra gaunamos pajamos.

Siekiant atkreipti žiūrovų dėmesį pačiame vaizdo įraše galima paminėti “patikrink dabartinė kainą aprašyme”, “tik su nuoroda aprašyme gausi X dydžio nuolaidą” (jei tai nuolaidos kodas) ir t.t.

Vienos populiariausių affiliate marketing platformų yra:

 • Kuponai: simplybestcoupons, Honey
 • Apsipirkinėjimo platformos: Amazon, Ebay, Shopify.
 • Blogų hosting’ai: Bluehost, Hostgator
 • Kelionių tematikai: Tripadvisor, Expedia, Hotels.com
 • Sportas: Ace Fitness, Bodybuilding.com
 • Mados: Eddie Bauer, H&M, JNCO Jeans
 • Žaidimai:  Astro Gaming, Fanatical, Twitch

Tai tik labai maža dalis įvairių partnerystės programų iš kurių galima uždirbti. Kiekviena programa turi savas taisykles ir skirtiną uždarbio mokėjimo sistemą. Vienos išmoka % nuo parduotos sumos, kitos tiesiog fiksuotą dydį už atvesta klientą ar pirkėją.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurios partnerystės programos siūlo pasikartojantį (angl. recurring) uždarbio būdą. Čia galite rasti keletą partnerystės programų, kurios siūlo gan dideles pasikartojančias pajamas:

 • Thinkific – Tai mokymų platforma kurioje galima įsigyti įvairius kursus: 20% pasikartojantys mokėjimai.
 • Teachable – Taip pat online kursų platforma, kuri siūlo 30% už pasikartojančius kursų pirkimus.
 • GetResponse – Elektroninių laiškų siuntimo platforma, kuri siūlo 33% pasikartojančių įmokų.
 • SEMRush – SEO produktas, kur padeda rasti raktinius žodžius, kurie yra populiarūs ir turi mažai konkurencijos, padeda juos sekti ir t.t. Siūlo 40% pasikartojančių komisinių.

Dažniausiai pasikartojanti uždarbio būdą siūlo įvairūs techniniai įrankiai, nes jų išlaikymo kaštai dažnai būna gerokai mažesni nei fizinių produktų.

Kaip uždirbi iš YouTube kuriant savo produktą?

Turbūt vienas didžiausių galimybių uždirbti YouTube yra kuriant savo produktą. Šį uždarbio būdą dažnai naudoja labiau patyrė ir šiek tiek patirties savo srityje įgavę YouTube’riai.

Sukūrus savo produktą nereikia dalintis savo uždarbio su kitais, todėl šis uždarbio būdas gali būti gerokai pranašesnis lyginant su partnerystės programomis. Tačiau norint sukurti savo produktą reikia įdėti gerokai daugiau pastangų, nei tik nukopijuoti nuorodą į partnerystės programą.

Produktai gali būti įvairūs: fiziniai produktai, kursai, elektroninės knygos ir kt.

Šį uždarbio būda rekomenduočiau tiems YouTube’riams, kurie jau pažįsta savo žiūrovus ir sukurti produktą, kuris būtų itin naudingas, informatyvus žiūrovui.

Kaip sukurti kitus bendravimo su auditorija kanalus?

Siekiant kuo labiau pritraukti žiūrovus prie savo turinio galima rinkti žiūrovų elektroninius paštus, siūlyti prisijungti prie Facebook grupės ar pasekti Instagrame.

Tai gali Jums padėti keliais būdais:

 • Taip gausite papildomus kanalus, kaip susisiekti su klientu, kur galėsite pareklamuoti naujai įkeltą vaizdo įrašą, pasidalinti su klientais vertu dėmesio produktu ir pan.
 • Turėsite didesnę savo auditorijos kontrolę.
 • Tai padės kurti Jūsų ar Jūsų prekinio ženklo žinomumą.

Kiek uždirbsite iš YouTube tai priklausys nuo Jūsų pačių ir kokius būdus tam pasirinksite. Visų minėtų uždarbio būdų kombinacija padės uždirbti daugiausiai. Teko matyti YouTuber’ų, kurie su 10 00 sekėjų uždirba vos kelis centus, tačiau teko matyti ir tokių, kurie vos su 1000 sekėjų uždirba sau mėnesinį atlyginimą.

Darius

Pradėjau domėtis įvairiais internetinio uždarbio / investavimo būdais dar nuo paauglystės. Savo kailiu išbandžiau daugybę įvairių uždarbio variantų. Taigi šiame bloge noriu pasidalinti savo įžvalgomis ir patarimais kaip užsidirbti pinigų tiesiog sėdint prie kompiuterio.

Recent Posts